2013. november 21., csütörtök

Váratlanul segítséget kaptam :)
(Köszönet érte Timinek)

A blog megkezdése után sokan írtátok, hogy milyen jó ötlet, de a legnagyobb örömet az szerezte, hogy volt valaki, aki felajánlotta, hogy kiegészíti a saját tapasztalataival az enyémet.
Így beteszem ide Timi írását, remélem, ez is hozzájárul a megfelelő választáshoz.
Ezúton pedig buzdítanék mindenkit, hogy akár megjegyzésként, akár átküldve nekem gazdagítsa a tapasztalatainkat, egészítse ki, cáfolja.. a leírásokat, hozzon olyan típusokat is, amelyeket mi nem ismerünk, hogy minél átfogóbb értékelő oldalt kaphassunk.

Íme Timi írása:
Értékeléseim elején pár sor, hogy én milyen körülmények között használom kocsijaimat:
Budapesten, lapos, kertvárosi környezetben élek, egy újonnan aszfaltozott lakópark területén, amely terület a mindennapos sétáink helyszínéül szolgál. Kicsit tágabb környezetemben városi viszonylatban elfogadható minőségű, szélességű járdákkal vagyok körülvéve, ha föld útra tévedek, oda speciális, 3 kerekű jogger, általam off-road kocsinak nevezett babakocsival megyek.
Nagyobb bevásárlást, szülőkhöz való közlekedést autóval oldom meg, aminek a csomagtartója közép méretű, egy Ford focus.
Babakocsijaimat magam csukom össze, nyitom ki, Férjem ritkán tud elkísérni napközbeni kiruccanásokra. Ezt azért tartom fontosnak, mert sok helyről hallottam, ahol nem kell a lakásban összecsukni a babakocsit, ott legtöbbször az anya nem is tudja hogyan működik ez a funkció.
Kertes lakásban élünk, nem kell lépcsőzzek, és a lakáson belül  csak betolom a kocsit, nem kell összecsukjam.
Eddig 10 körüli azon babakocsik száma, amit hosszabb, rövidebb ideig használtam, és kb 30-40, amiket volt szerencsém pár napig birtokolni, nyitni, csukni, dönteni, és a szobában a lányommal együtt tologatni, így már az „egy szuper kocsim van, és ajánlom mindenkinek” kategóriától kicsit kritikusabban szemlélem a babakocsikat.
Vallom ennyi babakocsi után, hogy egyszerre egy sosem elég, és egy nem szolgál ki végig egy gyereket, kell kisebb, nagyobb, más…



Cam Combi Baby


Multifunkciós, travel system rendszerű, olyan, mint a sokak által oly hőm áhított Peg Perego Pliko P3 vagy Switch szett, de olcsóbb és szintén olasz. Ez a modell egyébként a legolcsóbb a Cam szettek sorából, így a huzata szivacsossága az árával egyenes arányban nő.
Tartozékai:
-          VÁZ, ami esernyőre csukható, 4 dupla kerekes, kis szarvacska fogantyús.
Pozitív: összecsukva megáll magában, amit igazán akkor kezd értékelni az ember, ha szembe találkozik azzal a későbbi esernyő kocsival, ami csak fektetve tárolható, mert folyton feldől, illetve a falon nyomot hagy a kereke, ahogy neki kell támasztani.
Cam egyedi megoldása azon modellek, melyek egybe toló karosak, mint például az Elegant Family, szintén esernyőre csukhatóak. Ez a piacon kapható modellek között ritkaságnak számít!
Kerekei jól fordulnak, bolygó állapotban nem akadnak, kis helyen is jól lehet manőverezni vele.  Egy kézzel is megfordítható egy helyben.
Fogantyúja formatervezett műanyag, így nem kell félni, hogy a szivacs sérül, vagy a gumi az öregedés során ragacsossá válik (ilyet láttam sajnos a szomszéd Peg Peregoját tolva)
Negatív: Bevásárló hálója viszonylag nagy, de 8kg alma hazaszállítása után varrni kell.
A szarvacskás tolókart első gyerekeseknek ajánlom csak, ugyanis egy kézzel jó erőben kell lenni az irányításhoz. Nem lehetetlen, de nem is kényelmes. Két kézzel tolva viszont álom.
Kerekek halk, egyenletes kotyogással járnak. Sok babakocsi használata után kiderült számomra, vannak a kotyogós kerekek és vannak a halkan siklók. Ennek a futó felülete gumi, de nem felfújható. Hangját pár napig szokni kell, de később fel sem tűnik, sőt hiányzik, ha egy nagy kerekes babakocsira váltanál.

-          MÓZES: öntött, fürdőkád szerű jelenség.
Pozitív: Kategóriájának egyik legnagyobb darabja, 77cm, ebben a gyerek még 8 hónaposan is kényelmesen fekszik, ellentétben a Peg Perego mózesekkel, amit a szülő azért tesz el, mert a gyerek kinőtte.
Fejrészén fel tudod emelni, ha jól emlékszem 3 fokozatba, ez nagyon hasznos, ahogy a baba egyre érdeklődőbb lesz, így ugyanis kilát a kocsiból.
Egy mozdulattal a vázra tehető, és könnyen levehető onnan.
Ideális utazóágynak is, mi 5 hónaposan használtuk annak utoljára.
Huzatát kézzel ajánlja a gyártó mosni, de igen jól mosható.
Negatív: Mivel alul csak egy vékony betét van, érdemes télen polár takarót, nyáron egy tetra kifogót belehajtani. ezek egyébként sem ártanak, a jobb hőérzetért.
Tárolás szempontjából nem túl optimális, de ez minden merev mózesre jellemző.

-          HORDOZÓ: hát nem ez az, amiért ezt a szettet veszi az ember.
Pozitív: könnyen a vázra csatolható, nem kell külön adapterrel bajlódni, ami könnyen elveszhet.
Viszonylag nagy, így sokáig tudja a gyerek élvezni a sokkal biztonságosabb, menetiránynak háttal való utazást.
Negatív: szabványnak megfelelő, de nem a legbiztonságosabb darab. Második gyereknél én egy Maxi Cosira cseréltem.

SPORT ÜLÉS: mindkét irányból a vázra tehető, bár én csak az előre néző funkciót próbáltam, mivel amíg a lányom igényelte, hogy lásson, addig mózes méretű volt.
Pozitív: a vázzal együtt esernyőre csukható.
Az ülés kényelmes, nagy méretű, a babakocsis kor végéig kihasználható.
Vízszintig dönthető, bár szerintem ez teljesen felesleges funkció, hiszen, amíg igényli a gyerek a vízszintet, addig úgyis a mózesben kap helyet.
Ülő helyzetben a kupola nagy, jól behúzható, de ahogy dől az ülés, úgy rövidül a kupola is.
A karfa műanyag borítású, így nem koszolódik, és nem szakad.
Igazából a sport rész egy nagyon eltalált, klasszikus vonalvezetésű, kényelmes darab.
Negatív: egy dolgot tudok itt említeni, miszerint összecsukáskor a kupolát le kell venni, azzal együtt az ülés nem csukható

-          Tartozék továbbá lábzsák, esővédő, pelenkázó táska

A hordozóval kombinálva talán az egyetlen újszülött kortól is használható babakocsi, ami a Heim Pál liftjébe is kényelmesen befér.

Ezzel a kocsival nyugodtan indulhat neki az ember lánya a tömegközlekedésnek is, mivel keskeny, súlya egy ember által is emelhető.

Keskeny lifttel rendelkező társasházba is ideális választás.

Ez volt az első babakocsim a sorban és ez a mai napig megvan, és használjuk.

Összegezve ajánlom mindenkinek, aki városi terepre szeretne egy babakocsit, ami mindenhol elfér, minden kis üzletbe bemegy, autóba jól pakolható, újszülött kortól használható és mindent megkap a vásárló egy szettben. 




Quinny Zapp 3 kerekű


A világ legkisebbre csukható babakocsija, amit minden, kicsit is extrához vonzódó anyuka használni szeretne.
Ebből a típusból egy használt kocsira tettem szert, amihez egy vadiúj xtra ülés is járt. Igazából a használt mivolta az, amiért a típushibákról is írni tudok.
A sport ülését csak kipróbáltuk egy 96cm-es 15kg-os gyerekkel.  Elfért benne, bár kicsit már furán mutatott, tolni viszont már nem volt olyan felemelő ekkora súlynál.
Igazán a csupasz vázat teszteltem, adapterrel, melyre egy maxi cosi hordozót tettem egy egy hónapos törpével.

-          VÁZ: tényleg a világ legkisebbre csukható kocsija, csak míg az ember összecsukja…
Pozitív: iszonyú pici összecsukva, és minden kis autó csomagtartójába belefér.
Praktikus, hogy adapter segítségével hordozó tehető rá, és ehhez nem kell a textilt fent hagyni. Ideális autós babakocsi már a kezdetektől, így nyugodtan vásárolhat az ember egy batár kombit, otthonról való elinduláshoz, hiszen ezt hagyhatja fixen a kocsiban.
Negatív: Hát nem ezt hívják egykezes összecsukásnak. Lehet, én csináltam rosszul, de ehhez még lehajolni is kevés volt, guggolni kellett, és bevallom ez már nekem kicsit túl sok volt.
Meg, hát hogy néz ki a Mammut bevásárlóközpont (aki esetleg nem ismerné, ez az üzletház Budapest azon részén található, ahol a felsőbb középosztály anyukái vásárolnak, és lesik és kategorizálják a többi anyukát öltözöttség és babakocsi szerint), szóval, hogy itt az ember guggol az autó mögött, hogy megküzdjön a babakocsija kinyitásával és összecsukásával.
Tolókar magassága annyira alacsony, hogy én a 178cm-emmel már görnyedni voltam kénytelen.
A kerekek hamar kopnak, és nem egyenletesen. Összecsukáskor a fék minimálisan befog, így kinyitáskor erre figyelni kell, mert  a kerekek fő kopásának a félig fogó fék a kiváltója.
A feliratok, hát sosem fogom megérteni, hogy egy ilyen drága kocsira miért nem képesek rendes matricát tenni. Gyakorlatilag simán körömmel lekaparható. Nekem ez azért is fura, mert ezzel saját magukat fosztják meg a reklám lehetőségétől, hiszen egy ilyen formatervezett kocsi hamar figyelmet vív ki magának, de honnan tudhatja a márkákat kevésbé ismerő anyuka, hogy a másik most mit is tol.
A vázon nincs automatikusan befogó kapocs, ami az összecsukott vázat egyben tartaná, így vagy két kézzel fogja az ember, vagy kinyílik félig a levegőben.
A bevásárló háló max egy cumisüvegnek elég, ezzel nem érdemes többre tervezni.
A babakocsira picit nehezebb tárgyat akasztani tilos! Ugyanis feldől. Egy pici pelenkázó táska egy váltás pelussal és már a max súlynál tartunk. Eddig aktívan még csak hordozó+váz kombinációban használtam, de a nagyobbnak, aki 2,5 éves, és még nyújtózik a kocsi tolásához, nem tudom azt mondani, hogy gördítse odébb a kocsit, mert nagyon könnyen magára rántja, a hordozóban ülő Öccsével együtt.

SIMA ÜLÉS: könnyen, egyedi módon levehető a vázról, anyaga kellemes
Pozitív: a vázzal együtt csukható
Negatív: a felirat erről is hamar kopik, a lábrész anyagával együtt.
Az ülőfelületet a vázhoz kicsi műanyag fülekkel kell rögzíteni, ami könnyen törik, használtan való vásárlásnál ezt érdemes ellenőrizni

XTRA ÜLÉS: egy világos bézshez volt szerencsém, hát maga volt a gyönyörűség
Pozitív: mindkét irányból a vázra tehető, dönthető. Lábrésze egyedi módon kifordítható, és így viszonylag nagy fekvőfelületet képez.
Negatív: minek a világ legkisebb váza, ha az ülés nem összecsukható?
Az új modellek már a vázzal együtt csukódnak, de a korábbiak, ugyan laposak, de hatalmas helyet foglalnak az autóban.

A babakocsi táskája szép gesztus, de, ha valaki folyamatosan használja, akkor a táska értelmét veszti.

Összességében nekem hatalmas csalódás volt. Régóta vágytam egy ilyen csodára, de hamar egy 4 kerekű Zappra cseréltem.
A kocsi könnyen borul, iszonyú macerás nyitni, csukni, és lehet én vagyok ügyetlen, de egy kézzel lehetetlen volt tolni.

(Megjegyzés: Ugyanezt írtam volna én is, borulékony, nehezen irányítható kicsi kocsi, talán nyaraláshoz, repülőre szálláshoz tudom elképzelni)

 


QUINNY ZAPP 4 KEREKŰ


Az alacsony tolókart és a macerásan csukható vázat így sem tudtam elhagyni, ez viszont már nem annyira borulékony (azért átlagtól még mindig vészesebb), de egy kézzel könnyen tolható.

Ami ebben kicsit más: A bevásárló háló más módon kapcsolódik a vázhoz, két ponton magához az ülés textiljéhez kell kapcsolni, így, ha leveszem a textilt (márpedig a hordozó alá nem kell), akkor nincs mihez fogassam a bevásárló hálót.
A textil a vázra nem a zapptól megszokott húzzuk be a vályúba módszerrel működik, hanem zippzározni kell. Ekkor viszont a vázon marad egy vékony textil csík, amit csak csavarhúzóval lehet lecsavarozni, és a lyukak ott árválkodnak a csupasz vázon…

A Zappokról összességében: csak az vegye, aki úgy érzi, neki kell egy ilyen! Aki kicsit is bizonytalan, válassza inkább valamelyik hasonmását, mint például a Babywelt Moon Kiss, vagy Fit vagy Flic vagy Flac esetleg az Espiro Magic, az Eurocart Lira 3 vagy 4, Baby Point Mark 3 vagy 4, Petite Star Zia vagy a Chipolino Omnia.  Ezek is kicsire csukhatóak, és egyedi formájúak, viszont dönthető hátú, sok modell karfás, és egy kézzel nyitható!

Ebből egy Babywelt Moon Kisshez volt szerencsém, illetve jelenleg egy, ennek a típusnak egy újabb darabja van nálam.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése